Dobromila

Společenskou odpovědnost chceme šířit i k Vám. Dobromila - webové tržiště DOBRÝCH nabídek a poptávek

To mě zajímá!

Dobromila usnadní propojení neziskových "pomáhajících" organizací s těmi, kdo je chtějí podporovat - společensky odpovědnými firmami i jednotlivci.

Dobromila je projekt Spirály z Ostravy, společensky prospěšné společnosti, která od r. 2013 pomáhá lidem s duševním onemocněním na cestě životem. Spirála poskytuje sociální služby a nabízí chráněné zaměstnávání. Během těchto aktivit získala mnoho zkušeností se spoluprací s firmami jako partnery nebo podporovateli. Zjistila na vlastní kůži, že neziskovky mají firmám co nabídnout a že podpora může být vzájemná. 

Proč Dobromila?

 • roztříštěnost dostupných informací,
 • neinformovanost, neznalost otevřených možností spolupráce,
 • časově a energeticky náročné navazování spolupráce v rámci společenské odpovědnosti.
 • ochota podporovat neziskovky
 • touha podílet se na společenské prospěšnosti

 1. párování aktuálních nabídek a poptávek firem a organizací
 2. rychlé uspokojení poptávaných služeb a produktů, on-line řešení, 
 3. přehlednost, zaručení kredibility společensky prospěšných organizací,
 4. umožňuje výměnný obchod i přímou podporu
 5. nástroj pro realizaci společenské odpovědnosti

Informace o projektu:

Projekt je zaměřen na on-line propojování neziskového, veřejného a soukromého sektoru prostřednictvím jednoduché webové a následně mobilní aplikace pro vyhledávání vhodné neziskovky, či sociálního podniku zejména pro firmy, které jsou, či chtějí být společensky prospěšné a podporovat smysluplné aktivity.

 • Přehledná databáze nevládních organizací i sociálních podniků s filtrováním podle lokality, dopadu, zaměření, podle nabízených produktů a služeb. Systém získávání kreditů za uskutečněnou podporu pro firmy, za aktivitu pro neziskovky a další podpora aktivizace uživatelů. 
 • Prostor pro sjednávání výměnných obchodů, vytváření nabídek a poptávek a jejich párování. Mezi firmami či veřejným sektorem a neziskovkami i mezi neziskovkami navzájem. 
 • Projekt je v počáteční fázi, technickou realizaci zastřešuje Tieto CZ v rámci svého programu pro zácvik studentů IT oborů.
 • Projektem chceme umožnit efektivní a rychlé propojení rozdílných světů a lidí a usnadnit jim cestu k pomáhání druhým. 

Pár příkladů, pro lepší představu:

Příklad 1: Firma má nepotřebný nábytek, vyřazuje židle, které už nepotřebují, ale jsou ve stavu, kdy ještě poslouží ostatním. Sociální podnik potřebuje do svého vybavení židle = společně se nabídka a poptávka spáruje.

Příklad 2: Neziskovka potřebuje nové logo, ale nemá dostatečný rozpočet na zaplacení grafika. Proto nabídne své služby - za nové logo catering. Grafik (firma, fyzická osoba) rád pomůže s tvorbou loga a jako odměnu místo financí dostane catering = výměnný obchod.


Přidejte se k nám

Hledáme spolupracovníky na testování první verze webové aplikace Dobromila. Zaujal Vás projekt, víte přesně jakou poptávku by Vaše neziskovka do aplikace zadala? Chcete se spolupodílet na realizaci projektu? Neváhejte nás kontaktovat, staňte se dobrovolnými členy našeho týmu a buďte přímo u toho!

Eva Krestová

E-mail: eva.krestova@spirala-ops.cz 

Tel: 606 053 619