U Spirály

Počtení o všem zajímavém, co se kolem Spirály děje

Přečtěte si jako první, co je nového

Jsme moc rádi, že se nám v tomto nelehkém čase podařila jedna zásadní věc a to díky vstřícnosti a podpoře Městského obvodu Ostrava - Jih, který je vlastníkem. Dostali jsme do pronájmu nové a větší prostory, které jsme velmi potřebovali a dlouho je hledali. Jedná se o bývalou budovu školky v oblasti Ostrava - Dubina. Máme před sebou ještě...

Milí přátelé a fanoušci Spirály, nelehké časy se dotýkají v tomto roce nás všech. Každý rok máme v oblasti cateringových služeb nejvíce práce a také tržeb v období září až prosince. Akce ve firmách, vzdělávačky, na konci roku firemní večírky, předvánoční radovánky... Zatím jen nostalgicky vzpomínáme.

Již pošesté pořádáme ve dnech od 5. do 6. října 2020 Setkání U Oblouku. Tato tradiční akce s destigmatizačním charakterem je určená široké veřejnosti a spadá do Týdnů duševního zdraví. Tentokrát se však v Porubě nepotkáme u Oblouku, ale v Komunitním centru Všichni spolu.

Milí spolupracovníci, naši uživatelé, přátelé, oznamujeme, že naše SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÉ DÍLNY od 1.7.2020 sídlí na nové adrese Čujkovova 30, Ostrava - Zábřeh. Přiblížili jsme se tak k ostatním pracovištím Spirály Ostrava a věříme, že to prospěje našim možnostem spolupráce.

Ve Spirále Ostrava usilujeme o zotavení lidí s duševním onemocněním z vážných psychických problémů. Velmi jim pomáhá naše dlouhodobá podpora a smysluplná práce v chráněných podmínkách, kterou jim nabízíme. Nyní je ohrožena udržitelnost jejich pracovních míst z důvodu zrušení cateringových zakázek, uzavření kavárny a výpadku velké části vlastních...

Úzkosti a různé psychické stavy dopadají nyní na všechny z nás a o to víc potřebují Spirálu lidé s dlouhodobými psychickými potížemi. Naše sociální pracovnice Sociálně terapeutických dílen Kafárna v době pandemie koronaviru nadále pracují s klienty v rámci možností - volají si, mailují a hledají společně způsoby jak vyplnit čas, kdy nemohou...

Všichni v posledních týdnech napjatě sledujeme situaci kolem šíření koronaviru v České republice a ve světě. I ve Spirále jsme přijali nutná související opatření. Zde máte jejich přehled.

Čtyři roky po První české mezinárodní konferenci o recovery (česky zotavení) se uskutečnil v Plzni její druhý ročník, na kterém nemohla chybět ani Spirála v zastoupení našich kolegyň ze sociálních služeb. Konference se konala od úterního podvečera 11. února do středečního podvečera 12. února.

ČSOB pomáhá regionům společně s širokou veřejností již mnoho let. Podpora je zaměřena na různorodé dobročinné projekty, které mají jedno společné. Zlepšují kvalitu života v Česku a přináší radost lidem. Letos jsme se zúčastnili i my, Spirála Ostrava, s projektem Šijeme dobro.